IMPREZY GÓRALSKIE W BESKIDACH

Imprezy góralskie w Beskidach to oferta imprez, których program nawiązuje do bogactwa kultury górali beskidzkich. Kogo nie chwyta za serce rzewna góralska nuta?.. Kogo nie poderwią na nogi żwawe takty góralskiej muzyki?… Kto nie zaśpiewa „W murowanej piwnicy” i nie spróbuje zatańczyć „zbójnickiego”?.. Kogo nie rozbawi góralska gadka i pieprzne dowcipy?..  Niby wszystko to znamy. Jednak ciagle nam tego mało. Ciągle coś nas zaskakuje i odkrywamy coś na nowo. Coś ciekawego, coś do czego zawsze warto wracać…

Naturalnym obszarem działania naszej firmy są Beskidy. Tu organizujemy wiekszość naszych przedsięwzięć, tu przyjeżdzają nasi klienci, tu chcą wypoczywać, bawić się i poznawać bogactwo i koloryt lokalnej kultury. A jest ona wyjatkowa, wyrosła z twardego życia i pracy górali, z ciekawej historii regionu, miejscowych zwyczajów i pasterstwa, które zostało zaszczepione tu przez osadników wołoskich. To właśnie Wołochom, folklor góralski zawdzięcza swoją malowniczość, odmienność  i wyjatkowość na tle stosunkowo spójnej kultury ludowej innych regionów Polski. Przykładem tej odmienności jest gwara, strój a przede wszystkim góralska muzyka, gdzie wyraźnie pobrzmiewają nuty z południowych Karpat, Siedmiogrodu i w ogóle południa Europy.

Folklor góralski jest inspiracją dla wielu imprez tematycznych i integracyjnych oraz gier, zabaw i eventów, jakie proponujemy naszym klientom. Góralskie imprezy w Beskidach to ciekawa oferta łacząca doskonała zabawę, aktywny wypoczynek, pozytywne emocje z możliwościa zachwytu nad wspaniałą kulturą beskidzkich górali. Proponujemy Państwu:

–   kuligi zimowe i tzw.”zielone kuligi” w innych porach roku,
–   występy kapel góralskich,
–   góralskie ogniska i pikniki,
–   wieczory w góralskich karczmach,
–   „napady” zbójnickie,
–   gry i zabawy rekreacyjne nawiązujące do góralskiego  folkloru,
–   imprezy typu: góralskie zabawy i potańcówki,
–   góralskie wesela, urodziny i inne imprezy okolicznościowe,

–   sylwester z kuligiem.

Mamy nadzieję, że ten skrótowy opis naszej oferty zainteresował Państwa i przekonał do skorzystania z naszych usług. W celu przybliżenia oferty, prosimy o kontakt. Przedstawimy szczegółowy program każdej  z wyżej wymienionych imprez, w razie potrzeby dostosujemy ich scenariusz do Państwa wymagań i sugestii. 

Zapraszamy na imprezy góralskie w Beskidach !!!!

Proszę zajrzeć również na:

http://relaks2.com/kulig-beskidy/
http://relaks2.com/kulig-szczyrk/
http://relaks2.com/kulig-wisla/
http://relaks2.com/impreza-country/
http://djbielsko.idsl.pl/

Poniżej kilka linków nawiazujących do treści wpisu:

http://www.polskatradycja.pl/folklor-regionalny/regiony/folklor-goralski.html
http://www.folklor.pl/index.php?mode=galeria&action=main&menu=173&id=8033&d=8036&lang=PL
http://wisla.pl/Kultura,3/Tydzien_Kultury_Beskidzkiej,414